Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Prahy

16. 5. 2012

                 Stověžatá Praha

                         8. 5. 2012

V úterý 8. 5. jsme se sešly na hlavním nádraží a jely vlakem do Prahy. Ve vlaku každý dostal od Aničky 5 fazolí, které jsme potřebovaly ke hře s názvem *Ano Ne* (Tato hra byla opravdu zábavná). Dále jsme dostaly mapu a obrázky známých památek, které jsme měly navštívit např. Prašná brána, socha sv. Václava, Staroměstský orloj atd. Když jsme dojely do Prahy, čekalo na nás na nádraží překvapení. Byla tam Anežka s Bětkou, které nás celý den prováděly po Praze, protože tam také bydlí. Přivítaly jsme se a vydaly se na naší první zastávku: Václavské náměstí se sochou sv. Václava a s Národním muzeem. Anežka nám řekla něco o Národním muzeu a vyrazily jsme dál na naši procházku Prahou. Cesta dále vedla kolem Národního divadla přes park u Kampy a přes Karlův most na Staroměstské náměstí. V parku u Kampy jsme pozdravily sochy velkých a roztomilých miminek. Pokračovaly jsme na Staroměstské náměstí, abychom stihly Orloj. Na náměstí bylo mnoho a mnoho lidí. Když orloj skončil, tak jsme se vydaly opět na cestu. Kolem Prašné brány na další náměstí tentokrát Republiky, kde jsme se rozhodly, že půjdeme na Florenc. A tak se taky stalo. V polovině cesty jsme uviděly opět miminka úplně ta samá jako v parku u Kampy. Na Florenc jsme šly kolem KFC a pak najednou nám do očí vletěl nápis * Výstava Skautingu * a to byl náš cíl. Než jsme šly do vnitř, musely jsme se naobědvat. Přitom jsme hrály divadlo podle pověsti, kterou nám Anička s Miluškou přečetly. Když divadlo skončilo, konečně přišel čas jít na výstavu skautingu. Uvnitř to bylo velmi hezké, zajímavé a poučné. Když jsme si vše prohlédly, šly jsme ven, kde bylo spoustu holoubků, protože jim Miluška hodila kousek chleba. Slétlo se jich tam aspoň tucet. Anička s Eli a Áďou je tam musely odhánět. Už byl čas jít na vlak a tak se udělala poslední společná fotka. K vlaku to bylo rychlejší než celá cesta k výstavě, ale stejně to bylo na hlavní nádraží daleko. Za chvíli jsme byly na konci cesty rozloučily jsme se s Anežkou a Bětkou a šly na nástupiště. Náš vlak měl 10 minut zpoždění (skvělý). Ve vlaku jsme hrály kovboje a v Kolíně teprve skončila naše celodenní hra *Ano Ne*. A co se stalo, když jsme dojely do Kutné hory?? Já, Anežka a Miluška jsme utíkali na vláček na město, aby nám neujel. Ten den byl velmi velmi úžasný a moc se nám to líbilo.

 

 

 A jak skončilo score hry *Ano Ne* z 5 začátečních fazolí to bylo takto:

 

Anežka M.: z 5 = 26

Eli: z 5 = 12

Áďa: z 5 = 0

Miluška: z 5 = 0

Anička: z 5 = 0

Aneta z 5 = 0

Anežka P.: z 5 = 0

                                                                                                        Anet

 

                                                                                       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář