Lišky

30. 1. 2014

Družina lišek

schůzka 29.5. 2014

Tato schůzka bude v Havajském stylu, nezapomeňte nahlásit svou účast (stačí do čtvrtka) a také si nezapomeňte přinést náležité vybavení! Oslavímetaké náš úspěch na krajském kole ZVAS, kde jsme v konkurenci 27 družin obsadily 2. místo!

bez-nazvu.png

schůzka 16.5. 2014

Tento pátek proběhnou finální přípravy na závody. Všechno si pořádně zopakujeme, abychom na závodech předvedly pěkný výkon :) Nezapomeňte, že schůzka začíná již v 15:00! S sebou pouze klasické věci na schůzku.

schůzka 9.5.2014

Klasická schůzka bude probíhat od 16:00 do 17:00. Vezměte si pouze běžné věci na schůzku. Od 17:00 se zúčastníme akce "Skauti v převleku" (více zde: https://khskautky5.estranky.cz/clanky/aktuality/skauti-v-prevleku--akce-i-pro-rodice-.html). Na tuto akci jsou zváni též rodiče, ale není to podmínkou. Akce bude končit v 18:30, schůzka bude tedy prodloužená.

schůzka 25.4.2014

Na této schůzce lehce oslavíme úspěch na závodech, takže kdo chce, může přinést pro sebe a pro ostatní něco dobrého na zub (pouze v malém množství). Dále nás čeká návštěva velmi významných osobností a když bude hezky, vyzkoušíme si stavění stanu. Nezapomeňte vzít na schůzku také drobný alobal (hlavně víčka od jogurtů apod.), abychom si mohly vyrobit alobalovou kouli na sobotní výlet.

schůzka 11.4. 2014

Na schůzku si vezměte pouze klasické věci na schůzku. Ještě provedeme poslední přípravu k závodům a v sobotu všem ukážeme, co jsme se naučily :) Také ještě obatikujeme trička, která jsme na přespání nestihly, abychom měly v čem jet na závody. Obarvené tričko dostane každý domů mokré v pytlíku, do soboty ho prosím usušte a vezměte na sebe. Jinak na závody si vezměte věci, které jsou na pozvánce a nezapomeňte na zpěvníčky a stezky.

A na závěr ještě domácí úkol za 5 bodů. Najděte na internetu 5 informací o Lišce obecné a pošlete na e- mail: miloslavamensova  zavináč seznam.cz

Tak ahoj v pátek a hlavně v sobotu :)

schůzka 28.3.2014

Na tuto schůzku nic speciálního nepotřebujete, jen nezapomeňte na tužku a zápisník (blok, papír) a uzlovačku. Bude se na vás těšit Kiki, která vás naučí něco zajímavého o přírodě :)

schůzka 21.3. 2014

Tento pátek si procvičíme naše znalosti v orientaci, proto si každý donese jakoukoliv mapu nebo plán města (5 bodů do bodování) a kdo má, vezme si i kompas nebo buzolu.

Ještě připomínám, že se na klubovně začneme přezouvat, aby se nám snadněji přesouvalo od stolu na podium, proto si každý přinese přezuvky, které budou moci zůstat na klubovně (5 bodů do bodování).

Tak ahoj v pátek :)

schůzka 7.3. 2014

Na schůzku budete potřebovat pouze klasické věci na schůzku a těšit se můžete na Milušku, která vás naučí správně zatlouci hřebík, uříznout polínko, či úhledně složit vaše oblečení.

A pozor- máme zde nový domácí úkol: Do 21.3. složte jednoduchou skládanku z papíru (čepici, vlaštovku, pohárek, zvíře nebo cokoliv jiného) a výtvor přineste na schůzku. Kdo splní, získá 5 bodů do družinového bodování.

Inspirace například zde: http://deti.e-papa.cz/tvoreni-pro-deti/7/

schůzka 28.2.2014

Tuto schůzku si pro vás připravila Kiki, takže se můžete těšit na hru "lasery," kterou vám slíbila. A dále se můžete těšit na zajímavý program, který si pro vás připravily Berušky :) nezapomeňte splnit domácí úkol- zatím splnila Anička, Blanka, Verča , Agi a Hermínka :)

Jinak s sebou pouze klasické věci na schůzku + Anička a Verča si donesou bílé tričko+ bílý povlak na polštářek+polštářek, abychom mohly dodatečně obatikovat (pokud nestihnete sehnat, stačí příští schůzku)

do schůzky 28.2. poslat e-mail na adresu: anicka.balakova(zavináč)seznam.cz. V e-mailu by mělo být alespoň 6 vět. Kdo splní, dostane 5 dílků do družinového bodování, takže nezapomeňte :)

schůzka 21.2. 2014

Tuto schůzku ještě doladíme trička a probereme si další téma k závodům a to schopnost komunikace. Zkusíme si, jak se telefonuje, píše dopis nebo třeba zpráva na mobilu. Kdo má mobil, může si ho vzít s sebou, kdo ne, nevadí. Jinak si přineste pouze věci na schůzku a nezapomeňte na uzlovačku :)

schůzka14.2. 2014

stále platí- kdo neměl minule-  vyžehlené obatikované tričko + povlak na polštář- budeme je ještě dodělávat

Kdo nebyl na schůzce, kde se batikovalo (Kačka, Amálka)- doneste si bílá trička a povlaky a obatikujeme je dodatečně.

Hlavním tématem této schůzky bude další okruh k závodům a to"Zdravověda." Miluška vás naučí  poskytnout 1. pomoc při krvácení z nosu, puchýři nebo třeba pohmožděném kotníku.

schůzka 7.2.2014

vyžehlené obatikované tričko + povlak na polštář- budeme je ještě dodělávat

Kromě dodělávání trik se ještě budeme učit okruh k závodům- "Řešení problémových situací"

POZOR- kdo si chce procvičit "Řešení problémových situací," nechť navštíví webovou stránku